gsm 

Sieci komórkowe, to nasza teraźniejszość

Sieci komórkowe w przeciągu kilku ostatnich lat zdecydowanie poszerzyły zasięg i obszar swojego działania. Wszystko ze względu na fakt, że obecnie niemalże każdy Polak posiada telefon komórkowy, szacuje się, że około 90% z nas posiada komórkę.

Z racji tego, że staliśmy się bardziej mobilni, sieci komórkowe musiały zacząć się dostosowywać do potrzeb wszystkich klientów. Kiedyś, kiedy nie każdy z nas miał telefon mobilny, na rynku istniały zaledwie dwie sieci komórkowe, obecnie jest ich zdecydowanie więcej. Zaczynając wymieniać od tych, które cieszą się największą popularnością: Play, T-mobile, Oragne, Heyah, nju mobile i parę innych pomniejszych, które są rzadko spotykane. Z racji tak dużego wyboru i ogromnego popytu, operatorzy sieci komórkowych przeganiają się z ofertą na wszystkie możliwe sposoby.

Kiedyś sieci komórkowe oferowały ofertę tylko i wyłącznie na kartę, którą co miesiąc trzeba było zasilać wybraną przez nas kwota, która z kolei pozawala nam na korzystanie z usług sieci komórkowej przez z góry narzuconą ilość dni. Obecnie coraz częściej użytkownicy decydują się na oferty abonenckie, które zobowiązują nad do comiesięcznego płacenia określonej umowy kwoty (co nie było koniecznie w przypadku ofert na kartę), ale także oferują w zamian za to pakiety dodatkowych korzyści, które mamy wliczone w cenę naszego abonamentu. Często się zdarza, że w ramach abonamentu możemy kupić taniej jakiś model telefonu bądź dostać go całkowicie za kwotę symbolicznej złotówki. Dodatkowo pakiety takie SMS czy minuty uatrakcyjniają taką ofertę i sprawiają, że jest wybierana coraz częściej.

Jeśli jednak nie chcemy zobowiązywać się do płacenia naszej sieci komórkowej określonej kwoty każdego miesiąca, możemy pozostać przy ofercie na kartę, która także zapewnia nam dostęp do różnego rodzaju pakietów, jednak kwota jaką musimy za nie zapłacić jest potrąca z ogólnej puli pieniężnej, której wielkość zależy od zakupionego przez nas doładowania.

Trudno powiedzieć, ze sieci komórkowe to tylko i wyłącznie usługi na komórkę. Obecnie oferta dostępna na rynku nie ogranicza się do świadczenia tylko i wyłącznie usług na telefon mobilny. W danej sieci komórkowej możemy zaopatrzyć się w Internet bezprzewodowy i konieczne do jego podłączenia akcesoria, a niektóre z ofert dostępnych na rynku łączą ze sobą wielkie pakiety, które umożliwiają świadczenie usług telefonicznych, internetowych i telewizyjnych. Decydując się na taki pakiet usług, otrzymujemy gwarancję obniżenia za niego ceny, co wydaje się być dosyć rozsądnym rozwiązaniem.

Zatem warto mieć na uwadze, że sieci komórkowe to nie tylko usługi na urządzenia mobilne, ale także możliwość połączenia ich w większe pakiety, zyskując przy tym atrakcyjniejszą cenę za zestaw. Jeśli chcemy skupić się tylko i wyłącznie na usługach telekomunikacyjnych, musimy rozważyć, czy chcemy ofertę abonencką z dodatkowymi pakietami i gratisami czy wolimy większą niezależność, jaką daje nam oferta na kartę.

Wybór sieci komórkowych sprawia, że każdy może wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Related posts