elektronika użytkowa 

Słuchaj, co Ci gra odtwarzacz muzyczny

Słuchawki obecnie to bardzo spopularyzowany sprzęt. Kiedyś używało się go w profesjonalnych studia, wykorzystywało podczas nagrań bądź sporadycznie używało w domu. Obecnie jest to bardzo popularny sprzęt, łatwy do nabycia i dostępny niemalże w każdym sklepie z elektroniką.

W zasadzie można powiedzieć, że słuchawki to domena ludzi młodych, których najczęściej możemy spotkać jako użytkowników takiego sprzętu. Niemalże każdy nastolatek posiada swoją parę słuchawek, z którymi nie rozstaję się ani na moment, a już na pewno nie w tramwaju czy jakimkolwiek innym środkiem publicznego transportu.

Dlatego też, wraz z zapotrzebowaniem i postępem technologicznym, słuchawki są coraz mniejszych gabarytów. A wszystko po to, aby można je było bezpiecznie przewozić i schować w kieszeni. Największą popularnością cieszą się słuchawki douszne, dołączane do każdego smartfona, każdej MP3 i MP4. Jednak ze względu na bezpośredni kontakt głośnika z błoną ucha, stają się one potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia, gdyż zbyt głośnie słuchanie muzyki, może doprowadzić do pogorszenia lub utratą słuchu. Oczywiście ten problem dotyczy każdego typu słuchawek, jednak w tym wypadku jest najgroźniejszy. Kolejnym minusem jest jakości dziwię ku, która nie jest tak krystaliczna jak w standardowych słuchawkach. Wszystkie te wady można jednak przeboleć, jeśli słuchawki douszne mają być stosowane sporadycznie, w trakcie przemieszczania się z punktu A do punktu B.

Wygodniejsza ich wersją są słuchawki bezprzewodowe, kompatybilne z większością sprzętów obsługujących multimedia. Korzystając z takiej wersji przede wszystkim nie musimy kłopotać się kablem, co często stanowi znaczne ułatwienie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że zazwyczaj słuchawki bezprzewodowe przyczyniają się do szybszego spadku baterii naszego urządzenia, co w niektórych przypadkach może przeszkadzać.

Jeśli zależy nam na czystym krystalicznym dźwięku, mniejszej szkodliwości dla naszego zdrowia i jesteśmy w stanie wydać trochę więcej niż 30-50zł (w przypadku słuchawek dousznych z kablem) oraz 80-120zł (w przypadku bezprzewodowych), to najlepszym rozwiązaniem będą klasyczne i niezastąpione słuchawki nauszne. Dobry sprzęt oczywiście kosztuje odpowiednie pieniądze. Często sięga to kwot rzędu tysiąca złotych (są oczywiście droższe modele, ale na ogół dedykowane dla specjalistów). Nie ma jednak rzeczy niezastąpionych, na rynku dostępne są także tańsze modele, jednak musimy się liczyć ze spadkiem jakości.

Obecnie, nasz bogaty rynek, oferuje nam słuchawki w przeróżnych wersjach kolorystycznych oraz w różnorodnym stylu. Od zwykłych, klasycznych, prostych słuchawek, po pstrokate, z drewnianymi wstawkami czy pozłacanymi elementami. Dla wielu takie urozmaicenia to zbędny luksów, jednak znajdzie się garstka ludzi, która chętnie zapłaci więcej za oryginalność. Właśnie naprzeciw takim osobom wychodzą producenci słuchawek, którzy proponują coraz to ciekawsze rozwiązania, które naprawdę przykuwają uwagę otoczenia. I dzisiaj to nie tylko nietypowy kolor, to również oryginalny kształt, który jest inny niż zwykle.

Related posts