elektronika użytkowa 

Poruszaj się bez ograniczeń

W drodze do pracy, z pracy, na uczelnię, ze szkoły, do domu- codziennie pokonujemy naprawdę spore dystanse, podczas których często nie wiemy, czym się zająć. Świat dookoła wydaje się szary i ponury, ludzie niemili. Stres, że musimy zdążyć na czas tam, dokąd zmierzamy, jest dodatkowym czynnikiem wywołującym dyskomfort. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej osób sięga w takich sytuacjach po muzykę, która uspokaja i wprowadza w pozytywny nastrój. Co będzie najlepszym wyborem, jeśli będziemy chcieli słuchać swoich ulubionych wykonawców nie będąc w domu i nie mając dostępu do porządnych głośników? Oczywiście słuchawki do biegania.

Czym są i jak funkcjonują? Słuchawki do biegania to nic innego jak słuchawki, które nie potrzebują dodatkowych kabli, aby móc odtwarzać wybraną muzykę. Za pomocą modelu BlueTooth łączą się z naszym telefonem komórkowym- wystarczy tylko odpowiednia karta pamięci. Warto zwrócić tutaj uwagę, że takie słuchawki do biegania mogą służyć także do prowadzenia rozmów telefonicznych bez użycia rąk, co może okazać się nieocenionym atutem, kiedy wykonujemy jakiekolwiek czynności ruchowe.

Zalet takich słuchawek jest naprawdę sporo. Pierwsza i najbardziej praktyczna- zakładamy je na uszy i nie musimy się martwić niczym więcej. Wydawałoby się, że to dość oczywiste, jednak gdy przyjrzymy się innemu rodzajowi słuchawek – popularnym „przewodówkom”- to zrozumiemy, o czym mowa. Zwykłe słuchawki często luzują się, spadają, nie mówiąc o największym problemie, na który uskarżają się właściwie wszyscy posiadacze tego produktu- zwijanie się i zaplątywanie niezależnie od tego w jakim miejscu były zostawione. Słuchawki do biegania są tak skonstruowane, że nie mamy tego problemu- odkładamy, zakładamy, a one cały czas są w tym samym stanie.

Bez porównania jest również jakość dźwięku słuchanej muzyki, a o to powinno nam chodzić najbardziej. W zwykłych słuchawkach często słyszymy dziwne, niepotrzebne szumy, dźwięki są także „spłaszczone”, nie można zaobserwować ich głębi i stopniowania; słuchawki do biegania sprawiają, że jakość słuchanego utworu będzie podobna jak w wypadku domowego sprzętu nagłaśniającego- jedyną różnicą będzie tu oczywiście głośność.

Z mniej oczywistych plusów warto wspomnieć, że słuchawki do biegania podczas zimnych dni mogą być traktowane jak nauszniki. Są spore, zazwyczaj zakrywają dość dokładnie całe ucho (dzięki czemu słyszymy tylko muzykę, a nie wszystko dookoła przy okazji jak w wypadku normalnych słuchawek), więc siłą rzeczy dobrze chronią przed zimnem.

Wadą takiego produktu jest niestety jego cena. Podczas gdy zwykłe słuchawki kosztują często w granicach 10-15 zł, to za słuchawki o biegania musimy zapłacić minimum kilkadziesiąt złotych, a przy lepszych wersjach- od kilkuset do nawet powyżej tysiąca złotych. W wypadku zakupu słuchawek bezprzewodowych mamy jednak pewność, że posłużą nam kilka, a nawet kilkanaście lat.

Obecnie na rynku jest wiele modeli tego typu produktów; największy wybór zapewnią nam firmy takie jak Sennheiser czy Kleer.

Related posts