elektronika użytkowa 

Oświetlenie klatek schodowych przy użyciu światła LED

Oświetlenie schodów przy pomocy światła LED

Chcesz czuć się u siebie w domu najlepiej, jak tylko się da? Z pewnością tak! Jest to przecież miejsce, do którego wracasz po ciężkim dniu w pracy, w którym widzisz się z najbliższymi i możesz robić, co tylko Ci się zamarzy. Chcesz, żeby Twoje domostwo odznaczało się na tle innych ze względu na estetyczne wnętrze? Można powiedzieć, że dom jest wizytówką człowieka, dlatego warto zadbać też o to, żeby goście go odwiedzający również czuli się w środku komfortowo.

Istnieje wiele rozwiązań, jak uatrakcyjnić aspekt wizualny danego domostwa, jednak często wiąże się to z wysokimi kosztami. Jest na szczęście rozwiązanie, które nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a jest bardzo skuteczne. Mowa tutaj oczywiście o cieszącym się popularnością oświetleniu LED. Dzięki temu można w prosty sposób nadać domostwu wyjątkową atmosferę. To metoda, którą można również dostosowywać na wiele sposobów. Jak? Dowiesz się czytając dalej.

Czym jest technologia LED?

Amerykański inżynier Nick Holonyak Junior w 1962 roku opracował diodę LED, która zrewolucjonizowała oświetlenie używane przez ludzi na co dzień. Mimo, że od wynalezienia minęło sporo czasu, to duża popularność oświetlenia LED trwa od zaledwie kilku lat. Trzeba wiedzieć, że ta technologia jest dużo bardziej wydajna od tradycyjnych lamp żarowych, skądinąd dalej powszechnie stosowanych. By nie były to puste słowa – lampa LED o mocy 20W świeci tak samo mocno, jak odpowiednik żarowy 100W! Fakt, bardziej ekonomiczna żarówka jest droższa, jednak jej długowieczność i niski pobór prądu sprawiają, że jej zakup zwraca się niezwykle szybko. Co więcej, popularne jest użycie tzw. taśm LEDowych. Jest to owa taśma, na której zamontowano wiele żarówek w niewielkiej od siebie odległości. Ciekawe jest to, że oświetlenie LED na taśmie pozwala na regulowanie jego koloru, natężenia itd. dzięki zastosowaniu odpowiednich sterowników.

Dlaczego warto zastosować oświetlenie LED schodów?

Prawdopodobnie nie ma osoby, która nie potknęłaby się nigdy na schodach. Jak więc temu zaradzić? Oświetlenie LED schodów i klatek schodowych (https://www.illuminations.pl/oswietlenie-klatki-schodowej-polacz-efekt-z-funkcjonalnoscia-pm-53.html) to świetne rozwiązanie, które ograniczy ryzyko, ale też uatrakcyjni wygląd domostwa. W domu mieszkasz Ty i Twoi najbliżsi, dlatego z pewnością chcesz zadbać o ich bezpieczeństwo, a oświetlenie LED świetnie się sprawdzi w tej materii. Głównym argumentem jest tutaj niski koszt eksploatacji i możliwość zamontowania takiego podświetlenia praktycznie w każdym miejscu. Fakt, można zastosować inne żarówki, jednak nie oferują one tylu możliwości, tak samo jak koszty związane z poborem energii będą większe.

Aspekt wizualny to też ważna kwestia. Goście odwiedzający Twój dom z pewnością docenią estetyczny wygląd Twoich schodów i klatek schodowych, które ze zwyczajnej, użytkowej powierzchni staną się elementem wystroju! Musisz wiedzieć, że oświetleniem LED można sterować. Oczywiście wcześniej powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednią taśmę LED oraz właściwy sterownik. Jakie są możliwości? Jeżeli najdzie Cię ochota, za pomocą prostego w obsłudze pilota dostosujesz kolor światła, jakie taśmy LED będą emitowały. Co więcej, dzięki nim będziesz mógł ze zwyczajnych schodów zrobić lampę dyskotekową, która będzie zmieniała kolory lub pulsowała.

Chcesz zaoszczędzić jeszcze bardzie? Istnieją sterowniki, które uruchomią Twoje podświetlenie w momencie, kiedy ktoś będzie potrzebował skorzystać ze schodów lub klatek schodowych. Mało tego, nowoczesna technologia wykryje, czy jest to człowiek, czy zwierzę, dlatego schody nie będą się podświetlały za każdym razem, kiedy przebiegnie po nich na przykład Twój kot. Jeszcze większą oszczędność oferuje zastosowanie sterownika, który wyłączy cały system oświetlania w momencie, kiedy nastanie dzień i wzejdzie słońce.

Gdzie kupić oświetlenie LED?

Jest wiele sklepów, które oferują taśmy LED (ten rodzaj najbardziej się sprawdza przy oświetlaniu schodów i klatek schodowych), jednak nie warto sugerować się zaskakująco niską ceną, gdyż wątpliwej jakości produkty mogą zwyczajnie się popsuć po krótkim czasie. Kupując z pewnego źródła można mieć jednak pewność, że dana taśma LED posłuży przez długi czas. Mimo odrobinę wyższej ceny – koszty eksploatacji zwrócą tę różnicę. Warto sprawdzić ofertę Illuminations.pl, czyli sklepu, który w swojej ofercie posiada wszystko, co jest potrzebne do profesjonalnego oświetlania LED.

Related posts

Leave a Comment