gsm 

Jak zadbać o swój telefon w lecie?

iphone-500291_1280Warto zaznaczyć, że słońce piasek i woda w wielu przypadkach mogą przysparzać kłopoty w czasie użytkowania elektroniki przenośnej a co za tym idzie co raz powszechniejszych smartfonów. Te wszystkie trzy elementy, które zostały tutaj wymienione w pewien sposób oddziałują na nasz sprzęt (tablety, telefony komórkowe) w pewien sposób oddziałują na nie i mogą powodować trwałe skutki zniszczenia lub wyczerpania. Należy sobie zadać pytanie jak chronić telefon przed niewłaściwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Warto przeczytać poniższy artykuł aby dowiedzieć się o najbardziej przydatnych poradach dla wszystkich posiadaczy smartfonów.

Jako pierwsze warto przytoczyć oddziaływanie słońca. To źródło dużej liczby ciepła i w pewien sposób może oddziaływać destrukcyjnie na to wszystko co zamieszczone jest w tym obszarze. Wszystkie smartfony, które zostały pozostawione na słońcu w bardzo szybkim tempie się nagrzewają do bardzo wysokiej temperatury a to powoduję to iż to będzie wpływać niekorzystnie na poziom naładowania baterii telefonu a w wyjątkowych przypadkach doprowadzać na jego wybuchu(choć ta sytuacja jest mało prawdopodobna. W znacznej liczbie sytuacji dochodzić będzie jednak do termicznego uszkodzenia elementów wewnętrznych lub potocznego ,,nabicia” obudowy. Z tego powodu nie można pozostawić telefonu w miejscach, które są narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych, dotyczy to w głównej mierze przebywania na plaży. Warto jednak wymienić osoby, które używają swoich smartfonów jako asystent GPS. One w dużej mierze powinny pomyśleć o ochronie w pojeździe poprzez zastosowanie wyspecjalizowane uchwytu.

Jako drugi bardzo powszechny czynnik atmosferyczny, który niekorzystnie może wpływać na smartfony jest woda. To przewodnik elektryczny. Czasem się zdarza, iż woda jest słona w przypadku całkiem niespotykanego kontaktu telefonu z jej powierzchnią można spodziewać się serię niekontrolowanych drobnych mikrozwarć. W tym przypadku warto w sposób bardzo szybki odzyskać swój telefon poprzez wyłowienie z natychmiastowym wyciągnięciem baterii. Gdy cały przykry incydent pojawia się nad słodką wodą należy przede wszystkim go opłukać i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nie należy przyśpieszać tego procesu poprzez złe wysuszanie w urządzeniu mikrofalówki. Cały proces ochrony po tym potocznym ,,zamoczeniu” da możliwość do uniknięcia korozji elementów wewnętrznych elektroniki, czyli czymś co jest najważniejsze w urządzeniach elektronicznych. Najbardziej przezorni oraz Ci, którzy stawiają na ochronę w najwyższym stopniu powinni się zdecydować na zakup wodoodpornego etui lub telefonu o takich właściwościach.

Na samym końcu warto wymienić piasek. Jest to miejsce gdzie jest bardzo duża liczba mikro ziaren kwarcu. To oddziaływanie może działać w sposób niewłaściwy podobnie jak w przypadku słońca czy wody. Aby pozbyć się takiego niekorzystnego oddziaływania warto się zastanowić nad tym aby kupić specjalne etui. To znakomita ochrona w najbardziej ekstremalnych sytuacjach gdzie piasek może przedostawać się w mini otwory znajdujące się najczęściej przy przyciskach jako wejście na słuchawki.

Related posts

Leave a Comment