multimedia 

Bezpieczne surfowanie w sieci, najważniejsze zasady

computer-1185637_1280Obecnie temat bezpieczeństwo w sieci jest co raz częściej poruszany na różnego rodzaju portalach społecznościowych lub forach internetowych. Ta kwestia to ważny punkt nie tylko dla najmłodszych użytkowników Internetu.

Warto powiedzieć to iż wszystkie urządzenia elektroniczne, które mają dostęp do sieci Internet w bardzo wielu przypadkach mogą pomagać w planowaniu a także realizacji zaplanowanych zadań. Przy wykorzystaniu portali społecznościowych i wszelkiego rodzaju aplikacji codziennie można się dzielić swoim życiem prywatnym z wszystkimi przyjaciółmi i najbliższą rodziną. Z tego wszystkiego można zapomnieć o tym iż przy korzystaniu z sieci WiFi w restauracji lub w wielu przypadkach poprzez publiczny HotSpot można się narazić na wyciek tych wszystkich informacji a także nieuprawniony dostęp do wszystkich danych poprzez niepowołane osoby. Bardzo duża liczba osób w sposób jawny przedstawia swoje informację na portalach społecznościowych o swoim urlopie za granicą. Tym samem naraża się na to iż niepowołana osoba odczyta tą wiadomość. Warto przeczytać najważniejsze zasady korzystania z sieci aby poczuć się bezpiecznie.

Warto unikać przesyłania w obszarze publicznych sieci najbardziej wrażliwych informacji. Należy zrezygnować z udostępniania danych logowania do prywatnej skrzynki e-mail, konta bankowego. Do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci należy unikać łączenia się z siecią WiFi, w żaden sposób nie można się dowiedzieć po co ktoś właściwie utworzył takie połączenie. W niektórych przypadkach może to być osoba, która tak właściwie poprzez hot spot zamierza podsłuchiwać innych. Należy większą uwagę zwrócić na to gdzie tak właściwie przekazuję się numer telefonu komórkowego. Z tego powodu nie warto ukazywać swojego kontaktu przy wykorzystaniu postów, które kierowane są do wszystkich osób. Warto wykorzystać prywatne wiadomości nawet w tym przypadku kiedy ktoś nalega na podanie numeru gdyż przypadkowo zgubił smartfon. Warto także zaostrzyć swoje bezpieczeństwo na portalach społecznościowych. Niektórzy złodzieje, bardzo często nadsłuchują tego iż w sieci znajdą się informację dotyczące tego iż ktoś opuścił swój dom gdyż akurat wybrał się na jakaś wycieczkę. Warto oznaczyć grono swoich znajomych w postaci postów prywatnych. Nie należy także przesadzać z liczbą kont na portalach społecznościowych. Nie warto wrzucać każdego zdjęcia lub informacji z życia prywatnego. Są osoby, którym zależeć może na całkowitym przejęciu konta lub zaplanowaniu wirtualnej kradzieży. Pod żadnym pozorem nie należy przesyłać hasła w formie tekstowej w sieci Internet. W przypadku prośby jakiejś zaufanej osoby lepiej czasem wykonać zwykły telefon aniżeli posłać wiadomość e-mail. Pod żadnym pozorem nie należy decydować się na odpowiedź tekstową do wszystkich podmiotów, które tak właściwie rzekomo twierdzą iż została umowa zawarta. Warto zdać sobie sprawę, że bank lub inna jednostka za pośrednictwem Internetu nie będzie decydować się na uzyskanie tak szczególnych informacji.

Related posts

Leave a Comment