multimedia 

Każdy z nas może mieć muzykę na komórce

Praktycznie każdy z nas posiada komórkę, wielu osobom służy ona nie tylko jako urządzenie nie tylko do dzwonienia czy wysyłania esemesów, ale używa go także jako odtwarzacza muzycznego. Tutaj pojawia się pytanie: muzyka na komórkę, skąd ją wziąć, gdzie szukać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że muzyka na komórkę jest w dzisiejszych czasach bardzo łatwo dostępna i nie ma problemu z tym, żeby ją znaleźć. Niemalże każdy utwór możemy znaleźć w sieci na serwisach, oferujących taki dostęp i możliwość pobierania jej. Muzyka na komórkę jest także dostępna za drobną opłatą, wiele telefonów posiada aplikacje, które udostępniają audioteki i zapewniają stały dostęp do utworów muzycznych. Wszystko to oczywiście a dodatkową opłatą. Może się zdarzyć tak, że oplata muzyka na komórkę będzie odpłatna jednokrotnie, czyli zapłacimy tylko i wyłącznie raz za pobranie jednej, konkretnej aplikacji, która będzie udostępniała albumu muzyczne wybranych wykonawców. Opcja ta jest w efekcie tańsza, jednak problemem i dużym minusem jest fakt, że nie znajdziemy tam wszystkich piosenek świata, a w zasadzie tylko te najpopularniejsze w każdym z gatunków. Jeśli zależy nam na konkretnym wykonawcy, czy konkretnym albumie, powinniśmy zaopatrzyć się w jeden wybrany album. Zarówno system Android, jak i Ios posiada swoje wirtualne markety, w których bez problemu dokonanym takich transakcji.

Muzyka na komórkę może zostać pobrana bezpośrednio z sieci. To o tyle wygodna opcja, że pobieramy tylko to, co nas interesuje i wielu wypadkach możemy zrobić to za darmo (artyści często udostępniają swoje albumy nieodpłatnie do odsłuchu). Taka wyselekcjonowana muzyka na komórkę będzie świetnym towarzyszem długich podroży, w trakcie których będziemy mogli oddać się relaksowi i oderwać od otaczającej nas rzeczywistości i ludzi.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus jakim jest muzyka na komórkę, a to z tego względy, że aby mieć możliwość zgrania swoich ulubionych utworów, musimy w naszym telefonie posiadać slot na kartę pamięci (to opcja dla tych, którzy chcą ściągać piosenki z sieci). Jest to wymóg konieczny, bo to właśnie na karcie pamięci masowej musimy zapisać wybrane przez nas melodie.

Jednak muzyka na komórkę to nie tylko piosenki. Istotną częścią tego zagadnienia jest sam dzwonek. W każdym modelu mamy wbudowane kilkanaście pozycji, które możemy ustawić jako sygnał przychodzącego połączenia lub wiadomości. Są to opcje zaproponowane nam przez producenta i w starszych modelach nie ma możliwości ich zmiany. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami nowszej komórki, to w praktycznie w każdej z nich, można ustawić swój własny dzwonek, którym może być dosłownie wszystkie – jedynym ograniczeniem jest to, że musi być to jakiś dźwięk. Warto tutaj również wspomnieć o tak zwanej muzyce na czekanie, którą możemy usłyszeć w zamiast zwykłego sygnału oczekiwania na połączenie. Taka opcja jest jednak odpłatna, zwykle jest to wydatek rzędu 2-4zł miesięcznie. Nie są to więc duże koszty, a rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Related posts