multimedia 

Czy warto kupić Smart TV?

everyday-912097_1280Współcześnie kupno telewizora nie stanowi łatwego zadania. Ilość dostępnych modeli i zróżnicowane ich funkcje niejednego klienta przyprawiają o zawrót głowy. Wybrać telewizor LCD, z podświetleniem LED czy plazmowy- takie pytania najczęściej padają w sklepie. A może zdecydować się na technologię 3D lub kupić inteligenty telewizor? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zastanowić się przede wszystkim nad własnymi potrzebami co do jakości obrazu czy rozmiaru samego odbiornika.

Od pewnego czasu coraz częściej wybór pada na telewizor inteligentny, czyli Smart TV. Co wyróżnia go spośród innych? Najważniejszą cechą tego rodzaju sprzętu jest możliwość stałego połączenia z Internetem. Pozwala to na instalowanie różnego rodzaju aplikacji, dzięki czemu można samemu wybierać kolejność i porę oglądanych programów. Pierwsze telewizory Smart powstały na fali popularności telewizji internetowej, która to od początku opierała się na rezygnacji z odgórnie narzuconego harmonogramu oglądania. W założeniu producentów ta nowa generacja odbiorników miała łączyć w sobie cechy telewizorów i sprzętu oferującego dostęp do Internetu, ale tylko w pewnym zakresie. Dlatego też Smart TV pozwoli na przeglądanie stron internetowych, korzystanie z portali społecznościowych czy obejrzenie filmu na żądanie. Na pewno jednak nie może być traktowany jak urządzenie, którym da się zastąpić na przykład komputer. Aby móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje inteligentny telewizor, należy zadbać o stosunkowo szybkie połączenie internetowe. Zapewni ono między innymi gwarancję bezproblemowego odtwarzania programów na żądanie w jakości HD. Dostępne funkcje telewizora Smart zależą w dużej mierze od aplikacji, jakie zainstalował producent. Do niezbędnych zaliczają się te, które umożliwiają korzystanie z usług typu video na życzenie oraz przeglądarka internetowa. Inne programy pobrać można ze sklepu z aplikacjami, podobnie jak to się odbywa w przypadku smartfonów.

Funkcje wynikające z dostępu do Internetu stanowią tu niewątpliwie ciekawe uzupełnienie. Jednak zadanie telewizora to przede wszystkim wyświetlanie obrazu, i właśnie to powinno się mieć na uwadze, kupując inteligentny odbiornik. Warto też spojrzeć na Smart TV od strony sterowania. Do tej czynności służy najczęściej pilot, co czasem bywa niewygodne. Nie wszystkie piloty posiadają tak potrzebną w tym wypadku klawiaturę typu QWERTY. W najnowszych wersjach tych telewizorów producenci coraz częściej zapewniają możliwość sterowania gestem rąk i głosem.

Planując zakup lub wymianę odbiornika, warto rozważyć Smart TV. Z pewnością będzie to dobry wybór, jeśli chodzi o osoby, które rzadko korzystają z tradycyjnej telewizji, choćby z powodu braku czasu. Dostęp do treści na żądanie pozwoli nadrobić zaległości w oglądaniu ulubionych programów w każdej wolnej chwili. Inteligentny odbiornik spełni oczekiwania wielu osób, dostarczając rozrywki wszystkim domownikom. To na pewno opcja warta rozważenia w razie awarii dotychczas posiadanego sprzętu i konieczności wymiany go na nowy.

Źródło: http://naszemiasto.pl/artykul/inteligentny-telewizor-samsunga-nie-potrzebuje-pilota,4486798,artgal,t,id,tm.html

Related posts