multimedia 

Jak dopasować tablet do kuchni?

computer-914546_1280Obecnie gotowanie to nie tylko przyrządzanie posiłków do tego aby zaspokoić najważniejsze potrzeby człowieka. W wielu względach jest to również zajęcie, które tak właściwie pociąga ze sobą większą liczbę osób a tym samym zainteresowanie mężczyzn. Na pewno źródło inspiracji kuchennych może zostać przekazywane z pokolenia na pokolenia. Jednak ostatnio co raz bardziej popularne w tej kwestii staję się Internet. Nawiązując do źródeł online warto dodać, że oprócz samej czystej treści dodatkowo można odnaleźć videoblogi a także interaktywne przygotowywanie posiłków na portalach z przepisami video.

Aby móc swobodnie przeglądać wszystkie treści należy przede wszystkim skorzystać z przeznaczonych do tego odpowiednich urządzeń. W tym przypadku warto się zdecydować na laptopa, smartfona lub tablet. Jednak, które z tych urządzeń może być najbardziej praktyczne. Z pewnością warto postawić na jedno i tym razem dotyczy się to tabletu.

Najważniejsza korzyść, która przypada na to urządzenie wiąże się przede wszystkim z jego niewielkimi gabarytami oraz tym iż można uzyskać czytelny ekran a także specjalne dostoswane głośniki. Warto dodać, że tablet jest bardziej odporny na zabrudzenia lub zachlapania w porównaniu do innego urządzenia przenośnego jakim jest notebook lub smartfon. Aby go przetrzeć wystarczy skorzystać jedynie ze zwykłego ręcznika lub ścierki.

Należy powiedzieć o tym iż tablet w pozycji pionowej oparty jest na specjalistycznym etui i z tego względu nie zajmuję aż tak dużej liczby miejsca powierzchni, dodatkowa opcja która się wiąże z tym urządzeniem to także przytwierdzenie go do blatu kuchennego czy półki z odpowiednio regulacją kąta nachylenia wyświetlacza. Bardzo wiele urządzeń tego typu wyposażone jest w WiFi z kamery przedniej. Ta opcja umożliwia opcję do prowadzenia rozmów na żywo i sporządzenia dania z innymi osobami korzystającymi z sieci Internet. Aparat, który można odnaleźć w tablecie to tak w zasadzie znakomite rozwiązanie do tego uwiecznić swoje wykonanie najlepszego dania poprzez odpowiednie zdjęcie.

Aby jednak mieć odpowiedni tablet do kuchni należy się z pewnością zdecydować na sprzęt, który powinien zawierać się w następującej specyfikacji a mianowicie niezbędne minimum to:

-procesor 2-rdzeniowy, to już jest standard. Osoby, które zamierzają wykorzystywać swój tablet aniżeli do podstawowych czynności mogą się także zdecydować na liczbę rdzenie o wielkości 4. Jednak na sam początek, do kuchni jako przygotowanie posiłków 2 rdzenie wystarczą w zupełności.

-1GB pamięci RAM, to niezbędne minimum. W laptopach minimum to 2GB RAM, jednak jeśli chodzi o tablet to takie rozwiązanie może być bardzo korzystnym rezultatem dla kogoś kto zamierza wykorzystać urządzenia przenośne do wykonania zdjęcia lub transmisji na żywo przez Skype.

-Ekran dotykowy HD w okolicach 8 lub 10 cali. Ta kwestia to już bardziej decyzja indywidulna. Nie dla każdego rozmiar ekranu 10 cali to konieczność. Niektórzy wolą mieć mniejszy kompakt w okolicy 7 lub 8cali.

-Wbudowane Wifi to konieczność aby bez problemu móc połączyć się z siecią Internet w celu odnalezienia niezbędnych przepisów. Można także pomyśleć o modemie 3G ale to tylko wyłącznie w celu płatnego korzystania z Internetu.

Related posts

Leave a Comment