Bezprzewodowe, strumieniowe relacje na żywo
Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o media technologia idzie stale do przodu. Firma z tą myślą umożliwiła zarówno reporterom jak i przewodową nadawanie wiadomości metodą… bezprzewodową. To nie żart, to znacznie może przyśpieszyć produkcję programu. Czy to pionerskie posunięcie? Z pewnością ułatwi życie ludziom powiązanych z produkcją, koniec z potykaniem się o kable.
Strumieniowa transmisja danych jest oparta o technologię Quality of Service, dzięki której przesyłanie danych będzie w jak najwyższej jakości. Nowe rozwiązanie będzie możliwe między innymi do serwisów przetrzymujących dane w chmurze. W pewny sposób możemy tworzyć zapasowe kopię danych. Wprowadzenie na rynek nowej technologii przede wszystkim da nowy początek polskiej telewizji.
Przy strumieniowym przesyłaniu danych musieliśmy ustawić odpowiednią konfigurację oraz podłączać tysiące kabli, które utrudniają życie. Inwestowanie w bezprzewodowe przesyłanie danych do chmury sprawi, że nie tylko zaoszczędzimy czas ale także przyśpieszymy produkcję programu. Strumieniowe przesyłanie danych domyślnie w naszym urządzeniu jest wyłączone. Aby odpowiednio je włączyć musimy wejść w ustawienia urządzenia, podczas gdy podczas samego przesyłania przez sieć bezprzewodową wystarczy parę kliknięć. Ale to nie wszystko, musimy także wybrać odpowiednich odbiorców.
Klikanie w odpowiednie zezwolenia znacznie utrudniają przesyłanie multimediów, dlatego warto pomyśleć, czy nie zainwestować właśnie w bezprzewodowe przesyłanie multimediów. Trzeba także przytoczyć wady tej metody, aby mieć pełną świadomość całego przedsięwzięcia. Najlepszą metodą jest przesyłanie dwukierunkowe, ale nie zawsze wymaga tego sytuacja.
Pobierając plik wiemy, że dopiero po ściągnięciu całego pliku możemy go obejrzeć na urządzeniu. W przypadku strumieniowania możemy poniekąd śledzić rozrywkę na żywo. Strumieniowanie weszło w życie do tego stopnia, że możemy obejrzeć nasz ulubiony serial bez konieczności ściągania go na dysk twardy urządzenia. Jest to sposób na pewno szybki, o ile sieć nie jest przeciążona do tego stopnia, że wpływa na jakość transmisji.
Dziś mamy do czynienia z wieloma, aczkolwiek niekompatybilnymi technologiami. Alternatywnym rozwiązaniem byłaby uniwersalna platforma, bez konieczności instalowania każdego typu program zdolny do obsługi strumieniowanie. Technologia w tym zakresie poszła znacząco do przodu, ale miejmy nadzieję, na ich rozwój. Parametry urządzeń czy też sieci wpływa na strumieniowanie, nie zawsze leży w wina w dostawcy w przypadku słabej jakości transmisji. Powinniśmy dbać o to, aby transmisja strumieniowa odbywała się bez zbędnych przekłamań.
Transmisja strumieniowa to nie tylko ulubiony serial czy film ale także chociażby radio. Kodeki mogą poprawić jakość transmisji, ale to przede wszystkim zależy od serwera jakim dysponujemy oraz dostarczenia do odbiorców w jak najlepszej jakości. Transmisje strumieniowe znacząco się różnią od przesyłania innych plików. Użytkownicy liczą na to, że będzie bezbłędna i wysokiej jakości.