multimedia 

Atrakcyjne propozycje sprzętowe

tablet-822694_1280Dzisiaj nabycie nowoczesnego sprzętu czy ciekawego gadżetu elektronicznego nie jest już takie trudne ani kosztowne, jak jeszcze kilka lat tem. Wzrost konkurencyjności na rynku wprost proporcjonalnie przełożył się na spadek cen najnowszych usług i towarów – także tabletów, czytników, kamer, aparatów czy smartfonów. Szczególnie sprzedaż tych ostatnich w minionych latach zachwycała i gwarantowała najpopularniejszym markom wielomilionowe dochody z tego tytułu. Naturalnie nie wszyscy pozwolić mogą sobie nawet na to, by korzystać z tej koniunktury i kupować nowe towary prosto ze sklepowej półki.
Niektórych nie stać będzie dość długo nawet na używany sprzęt, a najbiedniejsi ludzie po prostu nie znaleźliby racjonalnego zastosowania dla takiego urządzenia, jakim jest chociażby tablet. Pomijając jednak tę coraz mniejszą grupę osób wykluczonych cyfrowo i kompletnie niezaznajomionych z Internetem czy urządzeniami multimedialnymi i mobilnymi, miłośników elektroniki użytkowej wciąż przybywa. Pojawiają się więc nowe możliwości nabywania sprzętu w atrakcyjnych cenach – jedną z nich jest leasing, który nie jest sam w sobie nowym rozwiązaniem.
Przez wiele lat leasing skutecznie funkcjonował tylko i wyłącznie wśród przedsiębiorców, którzy najchętniej korzystali z możliwości wzięcia w leasing jakiegoś firmowego samochodu. Dzięki temu płacili za niego mniej, mogli korzystać z ciekawych dodatkowych opcji gwarancyjnych i serwisowych, a po okresie umowy mogli spokojnie wykupić taki pojazd od firmy po zdecydowanie niższych kosztach, albo w zależności od konstrukcji umowy, wymienić takie auto na nowszy model ponownie do leasingu. Dzisiaj powszechny jest także leasing komercyjny, do którego przystąpić mogą zwykli prywatni konsumenci, chociaż nie jest on jeszcze szczególnie rozpowszechniony.
Wiele osób niemniej korzysta także z możliwości wzięcia sprzętu w leasing – co jednak nie pozwala poczuć się do końca jak pełnoprawny właściciel urządzenia. W przypadku tak prywatnego i podręcznego urządzenia jak smartfon, trudno wyobrazić sobie takie rozwiązanie. Z telefonami jest jednak zupełnie inaczej niż z tabletami lub komputerami przenośnymi – tutaj o wiele łatwiej jest nabyć telefon chociażby od swojego operatora. Praktycznie każdy użytkownik telefonu płaci dzisiaj abonament lub też jednorazowo doładowuje telefon.
W obu przypadkach możliwe jest podpisanie z operatorem umowy, na mocy której będziemy zmuszeni do dokonywania dalszych opłat za korzystanie z telefonu przez dany okres, ale jednocześnie korzystać będzie mogli z przywileju nabycia bardzo nowoczesnego telefonu po atrakcyjnej cenie. Dla osób, które decydują się na abonament o przeciętnej lub dużej wysokości, praktycznie każdy dostępny w ofercie operatora telefon zostanie nam zaproponowany po promocyjnej cenie jednego złotego. Jest to bardzo nieduża suma jak za możliwość regularnego, bo w okresie około dwóch lat, zmieniania swojego modelu telefonu na zupełnie nowy. Bez konieczności zwracania tego, który aktualnie przestał być wykorzystywany. Można go więc sprzedać jako używany, zostawić sobie na wszelki wypadek, lub dać dorastającemu dziecku jako wręcz idealny prezent.

Related posts

Leave a Comment