gsm 

Najnowsza technologia – telefony dotykowe

Nasz rynek został opanowany przez telefony dotykowe. Już od momentu pojawienie się pierwszych modeli obsługujących technologię dotykowego ekranu, wprowadziły sporo zamieszania na rynek i niemalże całkowicie wyparły inne modele. Mimo wszystko znajdzie się paru matadorów starego wdzięku, niemniej jednak telefony dotykowe posiadają ogromną liczbę odbiorców, do których trafiają w milionach egzemplarzy każdego dnia.

Dlaczego tak bardzo przekonały nas do siebie?

Trudno określić to jednoznacznie. Na pewno wpłynęła na to wygoda obsługi, możliwość wprowadzenia większych ekranów i, najzwyczajniej w świecie, frajda wynikająca z ich użytkowani. Posiadają także z reguły dużo więcej funkcji niż klasyczne modele wyposażone w fizyczna klawiaturę. Telefony dotykowe posiadają także zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie oprogramowania. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym jest system Android, w który została wyposażona większość ze smart fonów. Trudno powiedzieć, który system jest na drugim miejscu, a to ze względu na to, że fani iOS’a są zdecydowanymi przeciwnikami pozostałych oprogramowań. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że jest ich podobna ilość, jak użytkowników, którzy posiadają telefony dotykowe z systemem Microsoftu, czyli Windows Mobile.

Największym atutem smart fonów jest potężny dostęp do mobilnych aplikacji, które współpracują z danym systemem. W takich marketach znajdziemy wszystko: dodatkowe aplikacje mobilne typu latarka, organizer, czy wysokiej jakości programy do obróbki zdjęć, której możemy dokonać z pozycji telefonu oraz narzędzia wzbogacające i wspomagające nasz system. Nie mogło także zabraknąć takich dodatków jak książki (w elektronicznej wersji nazywane e-bookami), całych albumów muzycznych i gier. Ta ostatnia kategoria cieszy się spora rzeszą odbiorców, którzy całymi godzinami potrafią grać na telefonie. Cześć z tych aplikacji dostępna jest za dobrą, bądź całkiem sporą, opłatą, jednak w większości dominują wersje bezpłatne.

Obecnie wszystkie telefony dotykowe są wyposażone w aparat. Jeśli chodzi o najnowsze modele, to ich rozdzielność, funkcjonalność i jakoś robionych zdjęć jest porównywalna do profesjonalnych aparatów cyfrowych. Dodatkowym atutem jest fakt, że telefony dotykowe można już teraz nazwać mianem mniejszych wersji komputerów, bo ich procesory, ilość pamięci RAM czy pamięć wewnętrzna są porównywalne z tym, co możemy znaleźć na przykład w laptopie. Zatem można pokusić się o stwierdzenie, że telefony dotykowe to mini przenośne komputery, które w zupełności wystarczają do przeglądania Internetu czy różnego rodzaju plików.

Telefony dotykowe stały się swego rodzaju urządzeniami wielofunkcyjnymi. Nie dość, że możemy z nich korzystać w tradycyjny sposób, to mamy dostęp do sieci, a co za tym idzie możemy swobodnie przeglądać wszystkie portale społecznościowe, dostosowane do wersji na komórkę, wertować wiadomości w sieci, robić zdjęcia, oglądać filmy i słuchać muzyki. Wielu twierdzi, że w najbliższym czasie telefony dotykowe całkowicie wyprą z obiegu komputery.

Related posts