gsm 

Dual SIM to wygodne rozwiązanie dla każdego!

Na obecnym rynku coraz częściej można zauważyć telefony, które wykorzystują technologię dual SIM. Z pozoru nazwa brzmi enigmatycznie, jeśli jednak pokierować się logiką, można łatwo wywnioskować, że to telefonu, które posiadają wejścia na dwie karty sim. Korzystając z Dul SIM możemy jednocześnie odsługiwać dwie kary bez konieczności ciągłego ich przekładania bądź dokupowania dodatkowych adapterów. Mimo tego, że w dalszym ciągu największą popularnością cieszą się standardowe wersje komórek, to technologia dual SIM nieustannie zrzesza wokół siebie coraz większą liczbę fanów.

Dla kogo taki telefon? Komu może się przydać i dlaczego?

Przede wszystkim dla osób posiadających własną firmę bądź będących przedsiębiorcami, od których wymaga się kontaktu z wieloma osobami na raz, a bardzo często są one z różnych kręgów. Dzięki swojej funkcjonalności, telefony dual SIM nie wymuszają na użytkowniku noszenia dwóch osobnych aparatów. Taka opcja sprawdzi się także świetnie dla ludzi, którzy korzystają jednocześnie z dwóch numerów u różnych operatorów czy posiadaczy kart z darmowym Internetem Aero (lub jakimkolwiek innym mobilnym) oraz zwykłej karty SIM.

Decydując się na zakup telefony dual SIM warto najpierw przeczytać parę recenzji danego modelu w Internecie i rozeznać się, w jaki sposób została rozwiązana metoda wybierania numeru z dwóch różnych kart. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch przycisków dedykowanych, po kliknięciu których zyskujemy możliwość numeru zapisanego na odpowiedniej karcie.

Jeśli ktoś chciałby korzystać jednocześnie z Internetu mobilnego Aero i standardowej karty SIM, powinien upewnić się, że wybrany przez niego model jest obsługuje takie technologie. Największy problem mogą mieć z tym modele starszego typu.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model obsługuje system 3G (przynajmniej #G, bo SA oczywiście nowsze i lepsze). Choć mogłoby się wydawać, że teraz dostęp do Internetu za pośrednictwem takiego modułu jest absolutnym standardem, to może okazać się, że nasza komórka go nie obsługuje. Takie ryzyko istnieje w najtańszych telefonach dual sim. Obecnie nie musimy jednak decydować się na taki tani model.

Telefony dual SIM posiadają wiele zalet, które zostały wymienione wyżej, jednak nie są pozbawione wad. Przede wszystkim na ogół cechuje je gorszy design, które często skutecznie odstrasza potencjalnych nabywców. Zdarzają się, oczywiście, wyjątki od reguły ale to raczej rzadkość. Na ogół także aparaty dual SIM posiadają gorsze podzespoły, przez co pracują toporniej niż pozostałe modele.

Niemniej jednak, jeśli komuś zależy na korzystaniu z dwóch kart jednocześnie — niezależnie od celu i powodu — powinien rozważyć zakup telefonu obsługującego technologię dual SIM, która zapewni mu zdecydowany komfort użytkowania. Obecnie wybór takich telefonów jest naprawdę ogromny, co pozwala na znalezienie takiego modelu, który maksymalnie odpowiada naszym potrzebom. Nie musimy już korzystać z topornych modeli, które wstydzimy się wyjąć z kieszeni.

Related posts