elektronika użytkowa 

Co z nowoczesną konsolą?

nvidia_shield_4k_1Ostatnie lata przyniosły niesamowity wzrost popularności konsoli do gier. Widzimy, że oprócz ustalonych użytkowników konsol, wiele osób decyduje się na konwertowanie PC do celów korzystania z komputera przez działanie konsoli do gier.

Obecnie dzieje się to z wielu powodów. Głównym powodem jest to, że wiele wspaniałych gier ma teraz wyłączność na jednej konsoli lub innej, zapewniając lepsze wrażenia w trybie multiplayer i oczywiście miło jest siedzieć komfortowo na kanapie ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną i grać właśnie w ten sposób. W ubiegłym roku były prezentowane liczne nowe konsole – wraz z wielkimi obietnicami że zapewnią rozrywkę kolejnej generacji. Ale czy to faktycznie ma miejsce?

Cóż, przyjrzyjmy się jednym z głównych, konsol do gier Sony PlayStation 4 i zobaczymy co z tym.

W porównaniu do PS3, PS4 jest to czystej krwi, konsola do gier, ma lepszy sprzęt, smukłą konstrukcję i może zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Konstrukcja

Jest szczupła PS4 (ma tylko 12,01 x 10,8 x 2.09in), ostra, lekka, ma czyste linie i jest dostępna w dwóch kolorach, błyszczącym białym i czarnym jak smoła.

Z tyłu można znaleźć HDMI, Ethernet, port optyczny audio, cyfrowy port AUX dla PlayStation Camera obwodowej. Z przodu, PS4 ma napęd Blu-ray disc, a po prawej stronie znajdziemy dwa porty USB 3.0. Linia przecina konsolę integrującą zasilanie i przyciski. Wentylacja konsoli jest dobrze wykonana i nie generuje hałasu. Ogólnie rzecz biorąc, PS4 jest atrakcyjną, pięknie ukształtowaną opcją, nie jest zbyt duża, zbudowana z wysokiej jakości materiałów i doskonale wpisuje się w nowoczesne urządzenia tego typu.

Wydajność

W środku, okazało się, że Sony używa podobną konfigurację do firmy Microsoft. Korzystanie z OCTA-rdzeniowy procesora x86 AMD Jaguar 8 GB, wspartego przez GDDR5 RAM i GPU Radeon z 1,84 TFLOPS, PS4 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, a ważnym punktem jest to, że można liczyć na dobry serwis.

Ponadto, konsola zawiera 500GB dysk twardy w ramach dodatkowej pamięci masowej, co też może zostać zmodernizowane.

PS4 jest zdolny do tego, byś oglądał na tym wideo lub do przeglądania zdjęć w rozdzielczości 4K, ale nie spodziewaj się, że grę możesz tak też uruchomić. Dzięki tej specyfikacji, okazało się, że PS4 jest na ogół spokojny, czasem coraz głośniejszy (zwłaszcza podczas ładowania płyt gry), to czasami robi się ciepły, ale jeśli będziesz korzystał z niego ze zdrowym rozsądkiem, wszystko będzie przebiegać sprawnie, grafika będzie świetna.

Kontrolery

Wygląda na to, że Sony słyszał wszystkie wołania graczy o DualShock 3 i zdecydował się na lepsze. I tak byliśmy świadkami narodzin DualShock 4. Wymiary sterownika to 6,4 × 2.0×3.9 waży nieco więcej niż jego poprzednik), a jego konstrukcja jest bardzo podobna do DualShock 3. Ale nowy jest o wiele bardziej komfortowy, bez względu na rozmiar dłoni i jest dużo bardziej precyzyjny.

Podwójne przyciski są o wiele bardziej precyzyjne i posiadają bardziej wklęsły kształt. Nowy ważnym dodatkiem, jest głośnik, przycisk nowej akcji i touchpad.

Related posts